Podstawowa strategia blackjacka

Podstawowa strategia blackjacka

Ze względu na dużą ilość różnych wariantów strategii podstawowej, w naszym tekście skupimy się tylko na jej głównych zasadach, wadach i zaletach jej wykorzystywania.

Blackjack to gra karciana, w której szanse gracza zależą od jego umiejętności. To właśnie dzięki swoim umiejętnościom, gracz może pokonać matematyczną przewagę kasyna. Za pomocą przeprowadzonych symulacji komputerowych, opracowano system oparty na wykresach prawdopodobieństwa i tabelach kombinacji kart, znany jako podstawowa strategia blackjacka. System ten na podstawie wartości kart gracza i odkrytej karty krupiera wskazuje optymalne zagrania w określonych sytuacjach. Nikt Ci nie zagwarantuje wygranej, ale wykorzystując podstawową strategię blackjacka redukujesz szanse kasyna do zera. Aby zastosowanie danej strategii było możliwe, to gracz musi wykazać się wiedzą dotyczącą optymalnych zagrań wymaganych przy każdej kombinacji rozdanych kart.

Najprostsze zasady strategii podstawowej:

  • Jeżeli liczba punktów jest równa 16 lub niższa, a odkryta karta krupiera ma wartość 7 lub wyższą, to należy dobrać kolejną kartę.
  • Jeżeli liczba punktów to 12 lub więcej, a krupier ma 6 lub mniej, to karty nie dobieramy.

Wady i zalety podstawowej strategii w blackjacku

Głównym czynnikiem przy podstawowej strategii jest jej ścisłe przestrzeganie niezależnie od aktualnego stanu gry. Gry nagle przestaniesz przestrzegać wybranej strategii gry, może to oznaczać Twoją rychłą klęskę. Musisz poznać wszystkie wykresy i tabele, abyś mógł zawsze bezbłędnie okreslić optymalny ruch. Nie zapomnij, że istnieje zasadnicza różnica między blackjackiem rozgrywanym jedną talią a blackjackiem rozgrywanym 6 taliami kart.

Należy pamiętać, że gra według postawowej strategii jest dobra, ale nie zapewnia wygranej. Redukuje ona jedynie szansę kasyna do 0. Jeżeli wygrywanie pieniędzy byłoby takie łatwe, to każdy skorzystałby z okazji i kasyna mogliby po prostu zamknąć.

Blackjack