Podstawowe zwroty w blackjacku

Podstawowe zwroty w blackjacku

Balanced count: Zrównoważony system liczenia kart. W tym systemie karty plusowe i minusowe są w równowadze. Po podliczeniu wszystkich kart w talii wynik wynosi 0.

Blackjack: Najlepszy układ kart w grze. Tworzy go as i karta o wartości 10 (czyli 10, J, Q i K).

Bust: Porażka, występuje gdy wartość kart na ręce jest wyższa niż 21.

Double/Double down: Podwojenie stawki. W przypadku korzystnych kart na ręce, gracz może podwoić stawkę. Krupier wyda graczowi już tylko jedną kartę i gra się kończy.

Draw: Sytuacja, w której gracz dostanie od dealera pierwszą dodatkową kartę po wcześniejszym otrzymaniu dwóch pierwszych kart.

Even money: Jeśli gracz trafił blackjacka, a pierwszą kartą krupiera będzie as, to krupier może zaoferować graczowi even money. Gracz może wtedy otrzymać wypłatę w stosunku 1:1 (zwykle jest to 2:1). W ten sposób uniknie remisu i straty pieniędzy.

Hard hand: Twarda ręka. Sytuacja, w której gracz nie ma na ręku asa a przy kolejnym hit’cie grozi mu bust.

Hit: Tym słowem gracz prosi o kolejną kartę.

Insurance: Ubezpieczenie. Stosuje się je w sytuacji, w której pierwszą kartą dealera jest as, a kolejna karta może oznaczać blackjacka. Gracz wtedy ma możliwość na bocznym polu postawić połowę swojej pierwotnej stawki. Następnie, jeśli dealer trafi blackjacka, gracz zyska ubezpieczenie w stosunku 2:1. Jeśli dealer nie trafi blackjacka gracz traci pieniądze.

Soft hand: Miękka ręka, oznacza stan kiedy gracz ma na ręce asa.

Split: Rozdzielenie. Jeśli gracz ma na ręku dwie karty o jednakowej wartości, to może je rozdzielić i zagrać z każdą kartą oddzielnie.Postawić może przy tym na obie karty, czyli musi swoją stawkę podwoić.

Stand: Stosuje się w sytuacji, w której gracz nie życzy sobie kolejnej karty.

Stand off: Remis. Chodzi o sytuację, w której gracz oraz dealer mają na ręku karty o jednakowej wartości. Wtedy nikt nie wygrywa, a dealer zwraca graczowi stawkę w pełnej wysokości.

Unbalanced count: Niezrównoważony system liczenia kart. Obejmuje systemy, przy których po podliczeniu wszystkich kart w talii, nie otrzymamy wyniku 0.

Więcej wyrazów w blackjacku znajdziesz w słowniku blackjacka na blackjackonlinegra.com. Zasady gier hazardowych musisz znać bezwarunkowo jeszcze przed rozpoczęciem gry. W przeciwnym razie nigdy nie będziesz miał radości z gry i będziesz sfrustrowany tym, że przegrywasz.

Blackjack